Gönderen Konu: Kazakistan ve Türkiye dostluğu konserleri başlıyor  (Okunma sayısı 554 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı v3ysel

  • Üye
  • *
  • İleti: 6
  • Teşekkür: 1
Uluslararası Türk Kültür Teşkilatı (TÜRKSOY), Kültür ve Turizm Bakanlığı, Eskişehir Valiliği, Keçiören, Bolu ve Zeytinburnu belediyelerinin işbirliğinde “Kazakistan ve Türkiye Dostluğu Konserleri” düzenlenecek.TÜRKSOY’dan yapılan yazılı açıklamaya göre, Karagandı Tattimbet Akademik Halk Çalgıları Orkestrası, Türkiye turnesi için yola çıkıyor. Türk Dünyası uygar klasik müzik eserlerinin dinleyicilerle buluşturulacağı konserlerin ilki, yarın 2013 Türk Dünyası Kültür Başkenti Eskişehir’de gerçekleştirilecek.
Orkestra, 16 Ocak’ta Ankara’da, 17 Ocak’ta Bolu’da, 18 Ocak’ta da İstanbul’da konser verecek.
Yüzyılın en meşhur Türk bestecilerinin eserlerinin yanı dizi sahne şovlarının ve yöresel ezgilerin de yer alacağı konserlerde, orkestrayı Kazak şef Ruslan Baymurzin yönetirken turnede solist şekilde Kazakistan ve Türkiye’den tanınmış solistler de sahne alacak.
Kazakistan Devlet Sanatçısı, ‘Kazak Bülbülü’ lakaplı, Bibigül Tölenova’nın baş solist şekilde yer alacağı konserlerde, Kazakistan Talgat Idrisov, Erjigit Ospanhanov, Sercan Musayın, Nurbol Temirgaliyev, Kamşat Nasırova, Madina Janabayeva, Erbol Alşınbayev, Kuat Duysenov, Gulmira Jukupbayeva ve Devlet Opera ve Balesi’nden Ferya Başel Tüzün de dinleyicinin karşısına çıkacak.
Akku Dans Topluluğu ve Şındavul Ritim Grubu’nun sahne şovlarıyla renk katacağı konserlerle dinleyiciler, Türk diyarlarında unutulmaz bir geziye çıkacak. Katılımın bedava bulunduğu konserler için ayrıntılı bilgi ‘0312 491 01 00′ nolu telefondan alınabilecek.

Kaynak: http://flashaber24.com/kazakistan-ve-turkiye-dostlugu-konserleri-basliyor/