Sanat Tarihi Forum

Diğer sanat dalları => Seramik => Konuyu başlatan: Wolfeye - 09 Şubat 2012, 17:41:10

Başlık: Seramik
Gönderen: Wolfeye - 09 Şubat 2012, 17:41:10
Seramik
Dolors Ros I Frigola

Bu serideki kitaplar sizlere evinizin iç mekan dekorasyonunun parçası olan birçok detayı nasıl oluşturabileceğinizi göstermektedir.Her kitap tek bir tekniğe odaklanmakta,kapsamlı talimatlar sunmakta ve işgücünden kazanç sağlayacağınız tavsiyelerde bulunmaktadır.Kitaplar;tamamı renkli,her biri açıklayıcı başlıklarla belirtilmiş adım adım aşamaları gösteren resimlerle doludur.İster amatör,isterse deneyimli bir dekoratör olun,bu kitaplarda değişik fikirler ve işten tasarruf etmenizi sağlayacak ipuçları bulacaksınız.

Bu kitap,seramik objeler yaratmaya ilişkin detaylı açıklamalar içermektedir.Seramik çalışmalarında gereken aletler,kili şekillendirme ve kalıp oluşturma teknikleri, çömlekçi çarkının kullanımı,yarattığınız objelerin süslenmesi,boyanması ve ocakta fırınlanmasına ilişkin bilgiler yardımıyla birbirinden güzel seramik objeler yapmaya başlayacaksınız.
Başlık: Seramik Bilimi ve Mühendisliği
Gönderen: Wolfeye - 09 Şubat 2012, 17:42:39
Seramik Bilimi ve Mühendisliği
Doç. Dr. Murat Bengisu

Seramik Bilimi ve Mühendisliği malzeme,kimya,elektrik-elektronik, makine ,biyomedikal mühendisliği gibi programlarda lisans ve yüksek lisans düzeyinde kullanılabilecek giriş niteliğinde bir kitap olarak düşünülmüştür.Konuların kolayca anlaşılabilmesi için basit bir anlatım yeğlenmiş,kitap kapsamlı çizelgeler,şekiller,fotoğraflar ve örneklerle zenginleştirilmiştir.
Başlık: Porselen Seramik Sofra ve Süs Eşyasında Portekiz Örneği
Gönderen: Wolfeye - 09 Şubat 2012, 17:43:58
Anadolu'da Kalay ve Bronzun Tarihçesi
İSTANBUL TİCARET ODASI

"Porselen Seramik Sofra ve Süs Eşyasında Portekiz Örneği" isimli yayınımız, saha araştırması sırasında ilgili kurum ve kuruluşlar ile porselen ve seramik sektörlerinde faaliyet gösteren firmalarla gerçekleştirilen görüşmeler neticesinde elde edilen bilgiler ve diğer kaynaklardan derlenen verilerden oluşmaktadır.
Başlık: Seramik
Gönderen: Wolfeye - 09 Şubat 2012, 17:45:23
Anadolu'da Kalay ve Bronzun Tarihçesi
Prof. Sıdıka Sibel Sevim

Bu kitapta seramik dekorları ve uygulama teknikleri başlangıcından itibaren kıcasa tarihçesi, seramik dekor tasarımı ve amacı sıraltı, sıriçi, sirüstü ve yaş çamurlar üzerine uygulaan seramik dekor çeşitleri ve bu dekorlarda kullanılan yöntemler serigrafi dekorları, günümüz seramik sanatı ve endüstrisinde uygulanan dekor yöntemleri uyguluma aşamaları ve örnekleri ile anlatılmaya çalışılmıştır. Seramik eğitimi gören tüm öğrencileri, bu konuyla ilgi duyanlara ve seramik alanında çalışanlara kitabın yararlı bir kaynak olacağı kanısındayım..
Başlık: Seramik Dolu Bir Dünyadan Yaşama Dair Notlar- Ciltli
Gönderen: Wolfeye - 09 Şubat 2012, 17:46:23
Seramik Dolu Bir Dünyadan Yaşama Dair Notlar- Ciltli
Ayfer Karamani
Başlık: Anadolu'da Türk Devri Çini ve Seramik Sanatı
Gönderen: Wolfeye - 09 Şubat 2012, 17:47:23
Anadolu'da Türk Devri Çini ve Seramik Sanatı
Gönül Öney Zehra Çobanlı

“Anadolu’da Türk Devri Çini ve Seramik Sanatı” kitabı, Selçuklu’dan Cumhuriyet dönemine kadar uzanan geniş zaman diliminde çini ve seramik sanatını teknik, renk, form, desen ve hamur özellikleriyle, bilimsel titizlikle, çizim ve fotoğraflarla destekleyerek tanıtmaktadır. Yazarlar, araştırmaları, yayınları, kazıları ve uygulamaları ile bu alanda isim yapmış değerli bilim adamlarıdır. Tanıtılan kazılar, Anadolu’nun farklı bölgelerinden seçilerek genel bir bakış verilmek istenmiştir. Çeşitli müzelerde, özel koleksiyonlarda, eserlerde yapılan araştırmalarla hazırlanan kitap bizlere Türk çini ve seramik sanatının zenginliğini sunmaktadır.
Başlık: Seramik ve Çömlekçilik
Gönderen: Wolfeye - 09 Şubat 2012, 17:48:45
Seramik ve Çömlekçilik
Emmanuel Cooper

Çamur, çömlek yapımında ilk olarak 6.000 yıl kadar önce kullanıldı; günümüzde ise seramikçilik ve çömlekçilik en çok ilgi duyulan el sanatlarındandır. Bu kitapta seramikçilik ve çömlekçilik ile bu uğraşa başlama tekniğini bulacaksınız. Ayrıca çamurun hazırlanmasından çarkta çömlek çekilene ve seramik yapımına kadar bütün aşamaları resim ve fotoğraflarla adım adım izleyebileceksiniz.