Son İletiler

Sayfa: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10
41
Resim / Pieter Brueghel the Elder Resimleri
« Son İleti Gönderen: davinci 10 Ekim 2017, 18:44:07 »
https://youtu.be/VgZrJjQuvkc
en iyi 30 eserinden bir derleme
iyi seyirler.


Pieter Brueghel the Elder (1525-1569) peyzaj çalışmaları ve köy betimlemeleriyle ünlü Hollandalı Rönesans ressamıdır.
Sanatçının eserlerinde sıkça rastlanan tema savaşlar, yıkımlar, perişan insanlar ve bu dönemlerdeki dayanışma çabalarıdır.
42
Resim / Caspar David Friedrich Resimleri
« Son İleti Gönderen: davinci 09 Ekim 2017, 19:21:43 »
https://youtu.be/CMVawbzgocY

Caspar David Friedrich alman romantik manzara resminin en önemli temsilcisidir.
43
Güncelleme ve Duyurular / Pet Kuaför Ve Bakım Hizmetleri
« Son İleti Gönderen: social35 09 Ekim 2017, 16:08:58 »
Evcil hayvan sahipleri, hayvanlarının temel ihtiyaçlarını mutlaka karşılamalıdır. Bunların başında doğru veteriner kliniği seçimi gelmektedir. Kısa ve uzun vadede sağlıklı bir yaşam için doğru hekim seçimi son derece önemlidir. Seçilen klinik; meydana gelebilecek acil durumlar için acil veteriner hizmeti de sunmalıdır. Evcil hayvan sağlığı için bu konuya azami derecede özen gösterilmelidir.
Evcil Hayvan Genel Bakımı
Çekmeköy veteriner evcil hayvanlar için kapsamlı ve profesyonel sağlık hizmetleri sunmaktadır. Aşı uygulamaları, koruyucu hekimlik, cerrahi ve yoğun bakım gibi bölümleri ile tüm ihtiyaçlara en kaliteli hizmeti vermektedir. Bununla beraber, beslenmeden oyuncağa ve sağlığa kadar tüm evcil hayvan ürünlerini Çekmeköy petshop ziyaret edilerek satın almak mümkündür. Klinik aynı zamanda, kuaför hizmeti de vermektedir. Alanında uzman personellerin verdikleri hizmet ile evcil hayvanların kuaför bakımları yapılmaktadır.
Kuaför Bakımı Gerekli Mi?
Evcil hayvan sahipleri, gerekli durumlarda evcil hayvanlarına banyo yaptırabilmektedirler. Ancak bu kapsamlı bir bakımın yerini tutmaz. Pet sağlık kriterlerinin tam olarak yerine getirilmesi için belirli aralıklarla kuaför hizmeti almak gereklidir. Gereken durumlarda traş uygulaması için bu hizmet tercih edilebilir. Diğer yandan banyo, makas kesim-düzeltme, kulak temizliği ve tırnak bakımı kapsamlı olarak yapılacaktır. Bu sayede genel olarak bakımlı olan bir köpek daha mutlu olacaktır. Kirli kulaklar, derinlemesine temizlenmediğin de büyük sorunlar ortaya çıkabilir. Aynı şekilde düzgün kesilmemiş ve kısaltılmamış tırnaklar hayvanın çok rahatsız olmasına, yürüme bozukluğu yaşamasına neden olabilmektedir.
44
Öneri ve Düşünceleriniz / Seyahat Etmek Bir Tık Uzağınızda
« Son İleti Gönderen: social35 08 Ekim 2017, 16:07:17 »
Çoğu insan seyahat etmek için önceden bütçe hazırlayıp plan yapıyor. Farklı şehirlerdeki gezi etkinlikleriyle hem bulunduğunuz şehrin gizemli yönleri keşfedebilir hem de kaliteli vakit geçirebilirsiniz. Gezi alanında da son zamanlarda gezi blogları hem ulaşılabilir olması hem de eğlenceli olmasıyla oldukça revaçta.
Dünyayı Yeniden Keşfetmeye Hazır Mısınız?
Instagram, Twitter vb. pek çok sosyal medya aracılığıyla ulaşabileceğiniz gezi, seyahat, gurme-keşif bloglarına kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Sırbistan, İngiltere, Kanada, İspanya ve birbirinden renkli pek çok ülkede ne yenilir,ne içilir, uygun konaklama yerleri nerededir, bilet fiyatları nasıldır, gece hayatı nasıldır, alışveriş yerleri nerededir vb. soruların cevapları gezi bloglarıyla bir bilgisayar kadar uzağınızda.
45
Güncelleme ve Duyurular / Toptan Baskılı Balon
« Son İleti Gönderen: social35 08 Ekim 2017, 14:57:56 »
İhtiyaçlarınız doğrultusunda satış rakamlarını artırmaya yönelik baskılı balon üretimi için hizmet ağı oluşturan firmalarca siparişler alınmaktadır. Bu siparişler balonlara uygulanan firmanın amblemi kısa bir tanıtım yazısı olduğu gibi özel günlere ait yılbaşı balonları olarak ta tasarlanmaktadır. Reklam amaçlı çok iyi düşünülen balon objeleri ile hem çocuklar için oyuncak hem de reklam sahibinin iş alanı tanıtımı yapılmaktadır.
Sizinde Tercihiniz Reklam Amaçlı İse
En az 50 adet ve üzeri toptan balon olarak basılmakta ve fiyatları baskı uygulamalarının ebat ve özelliğine göre yapılmaktadır. Renk ve büyüklük sipariş sahibince verilmektedir. Baskılı balon fiyatları reklam amaçlı olduğu için maliyeti üretim yapan firmadan firmaya farklılık göstermektedir. Reklam amaçlı balonlar ekonomik reklam aracıdır.
46
Güncelleme ve Duyurular / Hava Taşıtınız ile Kendi Rotanızı Çizin
« Son İleti Gönderen: social35 07 Ekim 2017, 16:08:27 »
Hava Yolu günümüzde en çok tercih edilen ve en kolay ulaşım yollarından biri olarak anılıyor. Ancak hava alanları ile uğraşmak istemeyen kişiler için eşsiz bir fırsat bulunuyor. Hava aracı hizmeti veren şirketler aracılığı ile uçak kiralama imkanı sunuluyor. Uçak kiralama hizmetinin yanı sıra rotasını ve gidiş dönüş tarihini kendinizin belirlediği özel jet kiralama hizmeti ile istediğiniz rotaya uçuş gerçekleştirebiliyorsunuz.
Kargo ve Ambulans Hizmeti
Kargo ve ambulans işlemleriniz için de helikopter kiralama işlemini gerçekleştiriyorsunuz. Oldukça kısa süre içerisinde kargonuz anında teslim imkanı sağlıyor. Sağlık sorunlarınız için de özel ambulans hizmeti sunuluyor. Hangarlama ve danışmanlık hizmeti bunlardan sadece birkaçı oluyor.
47
Güncelleme ve Duyurular / Her Derde Deva
« Son İleti Gönderen: social35 05 Ekim 2017, 16:48:35 »
Pek çok kişi ilişkisinde, aile yaşamında ya da sosyal hayatında olumsuz durumlarla karşılaşıyor. Yarınının ne olacağını kimse bilmiyor ve tahmin edemiyor. Bu yüzden güvenilir bir medyum arayışı içerisine giriyorlar. Bu durumun önlenmesi için de internet siteleri yer alıyor. Site üzerinde verilen telefon numaraları aranarak, sorunlar belirtiliyor. Belirli bir ücret karşılığında da yakın gelecek görülebiliyor.
Sorunların Çözümü
Eşlerini evde tutmak isteyen bayanların en çok tercih ettiği; bağlama büyüsü oluyor. Bu büyü ile erkekler evlerine özen göstererek sadık bir eş olabiliyorlar. Bu kişiler için bir de aşk büyüsü bulunuyor. Aşk büyüsü ile evliliklerin yıkılması engelleniyor. Bu sayede kötü insanlardan uzak durulması ve evde durulması sağlanıyor.
48
Güncelleme ve Duyurular / İnstagram ve Facebook Bayilik
« Son İleti Gönderen: social35 05 Ekim 2017, 13:13:30 »
Sosyal medya peki çok paylaşımın yapıldığı online platformlardan. En çok tercih edilen sosyal medya araçlarına sosyal medya bayilik hizmetleri sayesinde yeni bir dönem açılıyor. Paylaşımlardan beğeninin büyük önem taşıdığı bu yerlerde instagram bayilik hizmeti sayesinde kısa sürede büyük beğeni izdihamı yaşanıyor. Facebook kullanan kullanıcılar da Facebook beğeni paneli aracılığı ile kısa sürede büyük bir beğeni kitlesi elde ediyor.
Sosyal Medya ve İnstagram
İnstagram resimlerin paylaşıldığı bir platform olarak aramızda bulunuyor. İnstagram beğenisi İnstagram beğeni paneli ayrıcalığı ile yapılıyor ve beğeni almaz diye kullanıcıların paylaşamadığı binlerce resme paylaşma olacağı sunuluyor. Kullanıcılar popülerliğin kapısını aralıyorlar ve instagram bayilik ile daha çok paylaşım isteği ortaya çıkıyor.
49
Mitoloji ve sözlük yazarı Özhan Öztürk'ün kişisel web sitesinde İstanbul'un semtlerinin tarihçesi, anıtları, Bizans ve Osmanlı eserleri konulu 100'den fazla özgün makale bulunmakta olup, İstanbul Rum Kiliseleri, İstanbul Sinagogları, Hippodrome, Konstantinopolis Hipodromu,
İstanbul Sarnıçları: Konstantinopolis’in su depoları, Konstantinopolis’in Kuruluşu: 11 Mayıs 330, Beyoğlu, Ayasofya Müzesi: Bizans ve Osmanlı’nın kutsal mirası,
Ayasofya Müzesinin Bölümleri ve Ayasofya Söylenceleri ve 
Arcadius Sütunu bunların bazılarıdır.
50
Türk mitolojisi / Türk Söylence Sözlüğü - Son Sürüm
« Son İleti Gönderen: buzancar 21 Eylül 2017, 15:35:51 »
Türk Söylence Sözlüğü'nün genişletilmiş yeni versiyonu. Paylaşılabilir e-Kitap sürümü.
Yeni maddeler ve Takımyıldızlar Tablosu, ayrıca Tatarca-Azerice-Türkçe Dizin eklenmiştir.
(Toplam: 382 sayfa)
İNDİRMEK ve PAYLAŞMAK TAMAMEN YASALDIR. YAZAR KİTABIN GİRİŞİNDE AÇIKÇA İZİN VERMİŞTİR.
Türk Mitolojisine dair neredeyse herşey...


Buradan indirerek kullanabilir ve paylaşabilirsiniz:


https://archive.org/details/Turk-Soylence-Sozlugu_2011

https://books.google.com.tr/books?id=JSDYBAAAQBAJ&printsec=frontcover&hl=tr&source=gbs_ge_summary_r&cad=0#v=onepage&q&f=false

https://www.dosyaupload.com/9aSb

http://s5.dosya.tc/server5/vklad7/Turk_Soylence_Sozlugu.PDF.html
Sayfa: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10