Gönderen Konu: Düşük Basınçlı Granül Püskürtme Yöntemi İle Hassas Cephe Temizliği Sistemi  (Okunma sayısı 356 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Wolfeye

  • Yönetici
  • *
  • İleti: 4719
  • Teşekkür: 55
  • Cinsiyet: Bay
    • Sanat tarihi
MİKRO -HASSAS KUMLAMA
Dış cephe kumlama, taş cephe temizliği,tarihi duvar temizliği

Mikro Hassas Kumlama eski eser ve anıtsal yapıların dış cephe ve içlerinde meydana gelen graffitilerin ve duvar yazılarının silinmesi taş, tuğla, yüzeylerindeki toz kir kurum yağlı ve isli kalıntıları her türlü organik ve anorganik boya kalıntılarının temizlenmesini hassas bir şekilde yüzeye zarar vermeden Düşük Basınçlı Granül Püskürtme Yöntemi ile Hassas Cephe Temizliği (Mikro-Hassas Kumlama ) Sistemi ile her türlü cephe temizleme işlerinde kullanılmaktadır.

hassas kumlama tekniği bilhassa eski yapıların, taş ve tuğla duvarların, seramik yüzeylerin, beton yapıların ve sert veya yumuşak ahşap yüzeylerin en hassas bir şekilde temizlenmesinde en yüksek verimi sağlar. Sıva, boya, taş, beton, ahşap gibi yüzeylerdeki kir, toz, kurum, çamur, grafitti gibi pislikleri, her türlü organik veya anorganik boya kalıntılarını en hassas bir sekilde asıl yüzeye zarar vermeden temizler.

Bina cephelerinin, anıtların, tarihi eserlerin vb. en hassas şekilde temizlenmesi ve restorasyon çalışmaları için en ideal sistem; Düşük Basınçlı Granül Püskürtme Yöntemi ile Hassas Cephe Temizliği (Mikro-Hassas Kumlama ) Sistemi dir.

Graffitilerin ve duvar yazılarının silinmesi, tortu, kurum, yağlı ve isli kalıntıların temizlenmesi gibi işler. Özellikle tarihsel yapıların, anıtların, heykellerin, kabartmaların, alüminyum gibi yüzeylerin temizlenmesi için idealdir.

Düşük Basınçlı Granül Püskürtme Yöntemi ile Hassas Cephe Temizliği (Mikro-Hassas Kumlama Sistemi Çevreye ve üzerinde çalışılan nesnelere zarar vermez; 0,150 bardan itibaren, cok düşük ve orta  düzeyde basınçla çalışma ortamıyla kuru, nemli temizleme yapar; temizlenen yüzeye zarar vermez; optimize püskürtme ve geri emme teknolojisi sayesinde granül sarfiyatı asgariye iner.
Çevrimlenen basınçlı hava içinde rotasyona giren kumlama partikülleri düşük basınçla temizlenecek yüzeye çevrimsel olarak uygulanır. Bu sayede çok ince bir sekilde temizlenen yüzeye kesinlikle zarar vermeyen fakat temizleyici bir silici ve fırçalayıcı etki elde edilir.
Graffitilerin ve duvar yazılarının silinmesi, tortu, kurum, yağlı ve isli kalıntıların temizlenmesi gibi işler. Özellikle tarihsel yapıların, anıtların, heykellerin, kabartmaların, alüminyum gibi yüzeylerin temizlenmesi için idealdir
midena pro tou telous makarize